Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın
Kuzeyli

Kuzeyli

Sözcü Gazetesi Yazarı Soner Yalçın

22 Ağustos 2019 - 23:07

Sözcü Gazetesi Yazarı Soner YALÇIN ın 27.Mart.2015 tarihli Bozkurt mu? Mankurt mu? Başlıklı köşe yazısını değerli Gazeteci Yazar bir dostum bana gönderdi.

Yazıyı okuduğumda doğrusu sipariş bir yazı olduğunu net bir şekilde görebildim. İYİ Partinin kurulma çalışmalarının başladığı, Ülkücü Camianın Parçalanmasına yönelik operasyonun bir parçası olan bu köşe yazısını hayretle ve ibretle okudum. 2015 yani İYİ Parti nin kurulmasına daha iki sene önce kaleme alınmış yazı. Sokaktaki vatandaşın MHP yi haklı yada haksız eleştirdiği konulardan hareketle, bu eleştiriler arasına gizlenmiş truva atlarıyla düşünsel ve fikriyatımıza yapılan müthiş saldırı doğrusu son derece profesyonelce. Soner Yalçın beyi bu konuda tebrik etmek lazım doğrusu.

Yazısının başında MHP Genel Başkanı sayın Devlet BAHÇELİ beyi eleştirerek, bunu niye protesto etmediniz, şunu niye protesto etmediniz, şurda niye sustunuz, burda neden sessiz kaldınız… gibi eleştiriler ile ülkücü camianın zihni bulandırılmıştır. Hele yıllardır rakip oldukları siyasi Partilerden birine destek veriyor olması zihinlerin bulanmasını dahada güçlendirmiştir.

Ülkücü ve milliyetçi camia üzerinde oluşturulan algı operasyonu belli oranda tutmuş MHP den ayrılan Ülkücüler yeni bir parti bayrağı altında birleşmiştir. bu oluşuma angaje olan FETÖ/PDY örgütü mensupları ile omuz omuza olmak zorunda bırakılmışlardır. Olayın vahameti yerel seçimlerde dahada net anlaşılmıştır. Sadece FETÖ değil devletin mücadele ettiği tüm illegal yapılar ile kucak kucağa olduklarını görmüşlerdir. Siyasi ittifaklar İyi Partid bulunan tüm ülkücüleri derinden etkilemiştir, etkilemektedir. Bu rahatsızlığın farkında olan Devlet Bahçeli bey yolunu şaşıran tüm ülkücülere MHP nin kapılarını açmış artık “ Kucaklaşma vaktidir” diyerek gerçek bir lider olduğunu ispat etmiştir.

15 Temmuz öncesi bir tv programında “ 15 Temuzda ben başbakan olacağım” diyen yeni siyasi liderlerinin 15 Temmuz hain kalkışması ile bir alakasının olmadığını düşünmek tam anlamıyla saflıktır. Hain kalkışma ile fiilen alakası olmasada olacaklardan haberdar olması ve kendisine Başbakanlık sözünü kimlerin ve hangi odakların verdiği sorusunun muhatabı İyi Parti lideridir.

İyi Parti ye zemin hazırlamak için MHP üzerinde yapılan operasyon maalesef azda olsa tutmuştur. Yapılan bu operasyonun farkında olan MHP Genel Başkanı sayın Devlet BAHÇELİ bey son günlerde MHP ile yollarını ayrılanlara kapılarını açması ve davet etmesinin temelinde yatan gerçek budur diye düşünüyorum.

Ey MHP li kardeşim diyerek;
“Gagavuz Türk‘ü, Hıristiyan'dır.
Yunanistan'daki Karaman Türk'ü de, Hıristiyan'dır.
Karaim ya da Hazar Türk'ü, Yahudi‘dir…
Altaylar, Tengrici'dir.
Saha-Yakut Türkleri Şaman‘dır.
Uygur Türk‘ünün kimi Budist'tir.
Azeri Türk'ü ya da İran Türk'ü Şii‘dir.
Anadolu Türkmen‘i Alevi'dir.
Ne sandın?
“Türk milliyetçisi” denilince aklına sadece Müslüman Sünni mi geliyor?
“Türk milliyetçiyiz” diyerek kimin ahlakını kime dayatıyorsun?”
Demiş hazret. Yani Tükler düşünsel, ideolojik ve inanç referanslarının sorgulanmasını en azından “ aklına karpuz kabuğu” düşürmek asıl niyet.
Sayın Soner bey Türk Milliyetçileri Türk töresiyle harman olmuş İslam Ahlakına tabi serdengeçtilerdir, bilmiyorsanız bir kenara not edin lütfen.
“Dünyada ilk “Türk Derneği”, Macaristan-Budapeşte'de 1908 yılında açıldı. Üniversitelerde ilk Türkoloji kürsüsü 1870 yılında Budapeşte'de kuruldu.
Macar Türklerini bilir misin? Turan  fikrinin nereden doğduğunu sanıyorsun?
Bugün…Sadece Devlet Bahçeli‘yi bilmekle olmaz Gabor Vona‘yı da bileceksin!
Hâlâ Necip Fazıl mı okuyorsun; oysa Attila Jozsef‘i okumalısın!
Hadi Yusuf Akçura'yı, Sultan Galiyev'i bildiğini düşüneyim; Turar Rıskulov‘u ya da Ethem Nejat‘ı bilir misin?
Sahiden “sağ” nedir, “sol” nedir hiç kafa yordun mu?

Tarihindeki Türk milliyetçi hareketler sömürgeciliğe karşı çıkarken, senin neoliberalizme/ vahşi kapatilizme karşı neden hiç sesin çıkmıyor?...”


Demiş başka bir bölümünde. Doğrusu çok komik bulduğum bu bölümede değinmeden geçemeyeceğim. Referansa bakın lütfen Macaristanda kurulan Türk derneğinden bahsetmiş. Bundan bahsederken Macarların Osmanlı ile kaç kez savaştığınada değinse imiş daha aydınlatıcı olurdu doğrusu. Türk soyundan gelmesi yine Türk soyundan Osmanlı ile savaşmasına engel olmamış. Belkide Soner beyin handikaplarına en iyi cevapta tarihte yaşanan Macar Osmanlı savaşlarıdır. İşte orada nerde durduğunuz hangi safta olduğunuzla alakalıdır sizin Türk Milliyetçisi olmanız. Macar saflarındamısınız, Osmanlı saflarındamı? Muaviye saflarındamısınız, Hz. Hüseyin saflarındamı?

Turan Meselesine gelince Turan Macar Türk derneklerinde yada Üniversitelerinde bir idea, bir teori olarak ortaya atılmış olabilir. Doğrudur. Batı emperyalizminin Doğu medeniyetleri üzerinde kurguladığı en önemli projelerden biridir. Ancak artık Türk dünyasında Turan Fikriyatının sancaktarı Türkiye olmuştur. Sancak önemlidir, ancak o sancağı taşıyan el, o sancağı taşıyan yürek ve iman daha önemlidir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün NUTUK kitabını okursanız TURANCI olduğunu görürsünüz. Neden emperyalizme karşı sesiniz çıkmıyor? Sorunuza cevap MHP Lideri sayın Devlet BAHÇELİ bey ve teşkilatının onurlu duruşudur. Bunu sizin yazınızdan sonraki dönemde defaten görmüş ve düşüncelerinizden ve bu köşe yazınızdan dolayı utanç duymuşsunuzdur umarım.

“ Mankurt” meselesine gelince; insanların nasıl mankurtlaştırıldığını ilk tarihlerden bu yana ince ince anlatmış. Merak eden yazıyı bulur ve okur. Köşe yazısında “ Deve derisinin kafası kazınan esirin traşlanmış kafasına geçirilerek güneş altında bekletilmesi…..” ve tüm detaylarıyla izah edilmiş. Soner Yalçın bey Türkçülüğün bir ırka bir zümre veya siyasi görüşe tahvil etmeniz, ülke içindeki diğer kardeş topluluk ve halkları yok sayarak Milliyetçiliği bir fitne sebebi haline getirme çabanız yazınızın arka planındaki asıl niyetiniz olduğu kanaatindeyim. Türkiye Cumhuriyeti Türk ü, Laz ı, Çerkes i, Arap ı, Kürd ü, Arnavut u… ile bir bütündür. Bu bütünlüğü bir olmayı ve vatanına sahip çıkmayı 15 Temmuzda gördük.

Eskiler ne demiş “ Söz Uçar Yazı Kalır” pişman olacağınız sözler söylemek kadar tehlikelidir pişman olacağınız yazılar. Ve hatta yazılar aradan yıllarda geçse karşınıza çıkar işte böyle.

KUZEYLİ DİYORKİ

BODRUM’DA NELER DÖNÜYOR..?
 
CIA Bodrum’da
Mossad Bodrum’da
Canan Bodrum’da
Emekli Generaller Bodrum’da
Ekrem Bodrum’da
Tunç Soyer Bodrum’da
Suud Selman Bodrum’da
Koç Ceo'su  Bodrum’da
Sabancı Genel Müdürü Bodrum’da..
Aydın DOĞAN ve aveneleri Bodrum’da..
Bütün Soros çocukları Bodrum’da..
Locacılar
Hocacılar
Fetocular

Hayırdır? Aile toplantısımı? Yeni öreceğiniz çoraplarımı konuşuyorsunuz?
Benim gözümden kaçmaz. Sizi gidi siziiii :)))

Bu yazı 235 defa okunmuştur .

YORUMLAR

  • 0 Yorum